ThermoGate® Termal Geçiş Sistemi

ThermoGate®, insan vücudunun sıcaklığını ölçmek ve ateşi olan insanları taramak için tasarlanmış 32 noktalı hassas IR termometredir. Sadece kapalı alanların giriş noktalarının yanına yerleştirilmesi yeterlidir. Vücut ısısı 38°C'nin üzerinde olan bir kişi geçtiğinde, görsel ve sesli olarak uyarı verir.

ThermoGate®, özellikle akaryakıt sektörü gibi işleyişinin sürekli devam etmesi gereken sektörlerde, dağıtım şirketleri ve istasyonları için normalleşme sürecine güvenli olarak geçmelerini, faaliyetlerini de sağlıklı bir şekilde devam ettirmelerini sağlar.

Termal kameralar ile karşılaştırıldığında ThermoGate® şunları sunar:

• Daha düşük maliyet
• Daha yüksek doğruluk (± 0,5 ° C)
• Daha kolay kurulum
• Çok daha kolay kullanım
• 1 metreye kadar çalışma alanı (Odaklamaya gerek duymaz)

Koronavirüs gibi salgın gribal hastalıklarda, toplu çalışma veya yoğun personel olan yerlerde virüsün önemli göstergesi olan vücut sıcaklığının tespiti çok önemlidir. Piyasada kullanılan ateş ölçüm cihazları tek tek ölçüm yapabilmekte, insanların yoğun bir şekilde giriş yaptığı noktalarda, tekil ölçümlerde ciddi zaman kaybı oluşturmakta ve efektif olamayan kontroller gerçekleştirilmektedir. Bu tür sorunlar için ASİS ThermoGate® ürünü geliştirmiştir. Uygulamanın doğruluğu ve kolaylığı sayesinde; kapalı mekana giren kişilere psikolojik destek, firmanızın marka değerine de pozitif katkı sağlamaktadır.

 ThermoGate®, insan vücudunun sıcaklığını ölçmek için termografi yöntemini kullanır.

Termografi yönteminde, cihazın öznenin yüzündeki en sıcak küçük alanın sıcaklık okumasına sahip olması gerekir (genellikle bir cm²’den daha büyük değildir). ThermoGate®, saniyenin 1/20'si kaçar az bir sürede 32 piksel alanı tarar. Kişi hareket halindeyken bile ölçüm yapabilen teknoloji, sensörlerin önünden geçilmesi esnasında, yüz algılama teknolojisinin de yardımı ile, insanın yüz bölgesinden yüzlerce noktanın sıcaklık bilgisini üretir. Teknoloji çok noktalı hassas bir okumalar yapılarak iç mekan kullanımında ± 0,5 ° C doğrulukla vücut sıcaklığı ölçümü yapar.

KULLANIM ALANLARI:

Akaryakıt istasyonları personel, istasyon marketleri, dağıtım şirketleri, perakende sektörü, hizmet sektörü, eğlence sektörü, fabrikalar, havaalanları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, marketler, okullar, hastaneler, sinemalar, restoranlar, spor merkezleri gibi insan trafiğinin yoğun olduğu tüm giriş noktalarında rahatlıkla kullanılmaktadır.
 

 Datasheet
Video Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.