LPG. Net LPG Otomasyon Sistemleri

LPG. Net LPG Otomasyon Sistemleri

LPG.Net otomasyon sistemleri dolum tesisinden istasyona, istasyon hareketlerinden müşteri işlemlerine kadar LPG hareketlerinin tümü kayıt ve kontrol altına alınabilir. Tüm LPG süreçlerine özel çözümler sunan sistem ile tankerlerin LPG ikmalini, tanklardaki LPG seviyesini vb. bilgileri anlık olarak kontrol edilebilir. Dağıtıcılar için merkezi olarak da izleme imkanı sunar. 

 Broşür

Sistem Temel Özellikleri

İstasyonlar LPG siparişlerini sistem üzerinden açarlar. Merkeze gelen sipariş dağıtıcının finans sisteminde kredi sorgulaması sonrasında işleme alınır. Kredisi uygun olmayan istasyonlar sistem uyarı verir. Bayiler yine sistem üzerinden mevcut siparişlerinin durumunu ve geçmiş siparişlerinin bilgilerini görüntüleyebilirler.

Onaylanan siparişler, sistemde tanımlı olan ve dağıtıcı bölgelerine atanmış olan tankerlere, ikmal emri olarak elektronik olarak iletilir. Bir tankere birden fazla iş emri atanabilmektedir. Dağıtıcı kullanıcılar tankerlere görev ataması yaparken, tankerin üzerindeki yakıtı, elindeki siparişleri, haritada konumunu sistemlerden görerek seçerler.

Tankerler ikmal için istasyona vardıklarında, tankerler üzerinde bulunan otomasyon sistemi üzerinden lokasyon kontrolü ile doğru istasyonda olduklarının teyidini merkezden elektronik olarak alırlar. Tanker otomasyon sistemi, sadece onaylanmış sipariş miktarı kadar dolum yapmasına müsaade ederek, ikmali onaylanan değere geldiğinde durdurur. Yapılan ikmal bilgisi kayıt altına alınır ve otomatik olarak merkeze gönderilir. Merkezden de finans sisteme elektronik olarak iletilerek fatura kesilmesi sağlanır.

Asis ‘in geliştirmiş olduğu LPG prob ya da ALR ‘lerin istasyonlarda olması halinde, merkezi sisteme LPG tank verilerinin de gelmesi sağlanır. Bu sayede istasyonlardaki LPG tank seviyelerinin merkezden izlenmesi, istasyon sahibi sipariş açmadan dağıtıcının istasyon adına sipariş oluşturması, istasyonlara yapılan dolumların siparişler ile eşleştirilerek, farklı bir noktadan dolum yapılıp yapılmadığı tam olarak kontrol altına alınmış olur.

Tanker otomasyon sistemine, tankere depolama tesisinden yapılan ikmal miktarları girilir. Sistem, istasyonlara yaptığı ikmalleri tanker envanterinden düşerek sürekli olarak matbu envanter verisini merkeze gönderir. Böylece ikmal siparişleri daha efektif yönetilebilir hale gelir.

Dağıtıcı ERP sistemleri ile entegrasyon sayesinde, tanker ikmallerine ait e-irsaliye evrakları LPG yönetim sistemine, oradan da tankerlere iletilerek, yol denetimlerinde görüntülenmesi sağlanır.

Tanker üzerinde bulunan otomasyon sistemi, arzu edilmesi halinde, istasyona ikmal sonrasında, çift kopyalı olarak fiş basabilmektedir. Dolum fişleri dağıtım firması standartlarına ve kurumsalına göre tasarlanmış kağıtlara basılır.

Sistem Bileşenleri

LPG.Net Plus

LPG.Net Plus, LPG tanker otomasyon sistemi yönetim konsoludur. Linux tabanlı olarak tasarlanmış LPG tanker otomasyon yazılımı bu konsolda çalışır ve t...

LPG Probe

Asis’in geliştirdiği LPG tanklarında, akaryakıt tanklarında olduğu gibi hassas sıvı seviye ölçümü yapan birimdir.

ALR

LPG tanklarının seviyelerini otomasyon sistemine çekmeye ve merkezi olarak yönetmeye olanak sağlayan çözümdür.

NVU Araç Takip Cihazı

Neofleet araç takip yazılımı ile araçlarınızı takip etmek için kullanılan ve araç üzerine takılan cihazdır.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.