Petech Tank Otomasyon Sistemleri

Akaryakıt istasyon otomasyonunda depolama tankları içerisindeki tüm faaliyetleri yöneten sistemdir. Anlık tank envanteri, dolumlar ve tankta oluşan alarmları algılayarak, tank içi hareketler kontrol altına alınır. Kablolama altyapısı müsait olan istasyonlar için kablolu ve bu altyapıya sahip olmayanlar içinse kablosuz seçecekleri vardır.

Tank otomasyon yazılımı, sistemin emniyetini sağlayan bariyer ünitesi ProbeX üzerinden yüksek frekansta haberleşerek, tankların içindeki yakıt, su ve sıcaklık hareketlerini yüksek çözünürlükte inceler, yönetir, kayıt altına alır ve raporlar. Sistemde tüm hareketlerin kayıt altına alınası sayesinde, geçmişe yönelik verilere kolayca ulaşılabilir. Bir istasyon için gerek emniyet, gerek çevresel faktörler ve gerekse ticari hususlar açısından çok önemli olarak yakıt depolama ve izleme faaliyetleri tank otomasyon sistemi sayesinde tamamen kontrol altına alınmış olur.

 Broşür

Sistem Temel Özellikleri

Tank içerisindeki yakıtın ve suyun hacim ve yükseklik bilgisi, tankın kapasitesi, tankın boş hacmi, yakıtın sıcaklığı istenildiği an ekranda görüntülenir ve raporu alınabilir.

Tanka yapılan dolumları otomatik olarak algılar, dolum öncesi ve dolum sonrası tank envanter bilgilerini ve yapılan dolum miktarını görüntüler. Pompa otomasyonu entegrasyonu sayesinde dolum anında yapılan satışları da dolum hesaplamalarına dahil ederek hassas dolum raporu üretir.

Dolum öncesi dolum yapılacak miktar, irsaliye/fatura numarası sisteme girilebilir, dolum bittiğinde de dolum bitişi tıklanarak, otomatik olarak algılanan dolum değerlerinin yanı sıra doluma ait resmi belge verileri de sistemde kayıt altına alınmış olur.

Tanklar içerisinde aşırı dolum, yüksek su, düşük yakıt, sıcaklık gibi istenmeyen durumları sistem otomatik olarak algılar, kayıt altına alır ve envanter ekranında ilave bilgi olarak görüntüler.

Tankların envanter değerleri, alarm verileri, dolumların istatistiksel olarak raporlanmasıdır.

Belirlenmiş zaman aralıklarında tank envanterleri kayıt altına alınır ve raporlanır. Bu sayede tank içi hareketlerin geçmişi konusunda bilgi alınır.

Sistem, pompa otomasyonu ile entegre çalışır. Pompa otomasyonu olan sistemlerde, pompa satışlarını tank envanterleri ile özleştirerek, sistemin tankları otomatik olarak kalibre etmesine olanak verir.

Sisteme sadece yatay silindirik değil, daha farklı tank tiplerinin de teorik cetvelleri, envanter yönetimi yapılabilmektedir.

Çeşitli ve filtre edilebilir tank ve ürün bazında raporlar alınır, farklı dosya formatlarına çevrilebilir.

Sistem Asis Merkezi Yönetim Sistemi (Petech Online ) ile tam uyumludur. Tüm kayıtlı tank envanterleri, dolumlar ve alarm bilgileri, günlük açılış ve kapanış stok verilerinin sistem tarafından bir araya getirerek merkezi olarak takibini sağlar

Asis probları haricinde, bilinen birçok farklı marka prob ve tank otomasyon konsolu ile entegre durumdadır. Hali hazırdaki entegre bulunan tank ve problar; Asis, VeederRoot,Fafnir, OPW, Start Italiana, MTS, Hectronic, MLB. Entegrasyon yeteneği sayesinde, dağıtım firmaları ve/veya istasyonların mevcut yatırımı korunur, donanımdan bağımsız standart yönetim sistemi oluşturulur..

Tank otomasyonu fonksiyonlarına ilave denetim mekanizmaları sağlayan, TRU, ALR ekipmanları ile tam uyumludur.

İstasyonlardaki otomasyon yazılımları, Merkezi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak güncellenebilmektedir. Gerek istasyon otomasyon sistemlerinin, gerekse merkezi sistemlerin, müşteri ve piyasa taleplerine göre sürekli olarak geliştirilme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İstasyonların farklı lokasyonlarda bulunabilmeleri ve/veya merkezi olarak yönetilen istasyonların sayısının fazla olması, sistemlerin yerinde güncellenmesi operasyonunu, hem süre olarak uzatmakta, hem de servis maliyetlerini arttırmaktadır. Asis otomasyon sistemlerinin uzaktan otomatik olarak güncellenebilme yeteneği sayesinde, bu operasyonlar hem maliyetsiz hem de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sistem Bileşenleri

Petech® Tank Otomasyon Yazılımı

Tanklara takılı olan problardan veri alarak, tank envanterlerini, dolumları, alarmları eş zamanlı olarak yöneten, raporlayan yazılımdır.

ConeX®

ConeX®, Asis tank otomasyon sistemlerinde kullandığı konsol çözümüdür. Dokunmatik ekranı kullanım kolaylığı sunar.

Probe

Asis’in geliştirdiği 4. nesil dijital sıvı seviye ölçüm birimidir. Paslanmaz çelik gövde ve şamandıraları sayesinde uzun ömürlüdür.

LPG Probe

Asis’in geliştirdiği LPG tanklarında, akaryakıt tanklarında olduğu gibi hassas sıvı seviye ölçümü yapan birimdir.

Probe ModBus

Asis’in geliştirdiği 3. nesil dijital sıvı seviye ölçüm birimidir. Paslanmaz çelik gövde ve şamandıraları sayesinde uzun ömürlüdür.

ProbeX®

Asisin geliştirdiği tüm probların güvenliği arttırılmış bir şekilde otomasyon sistemine veri iletmesini sağlayan bariyer ünitesidir.

TSC

Manifoldlu olan tankların dalgıç pompalarının anahtarlayarak hangi tankın aktif olduğunu otomasyon sistemine ileten cihazdır.

TSC Master

Kablosuz TSC (Tank Switch Controller) ünitesi ile tank otomasyonunun kablosuz olarak haberleşmesini sağlayan birimdir.

E-vana

e-Vana, emişli tesisatı olan istasyonlardaki manifoldlu olan tankların hangisinden emiş yapıldığını otomasyon sistemine ileten teknolojidir.

TRU

Tank otomasyon sisteminde gerçekleşen bir alarm senaryosunda, harici ekipmanları çalıştırıp durdurmak için kullanılan birimdir.

ALR

LPG tanklarının seviyelerini otomasyon sistemine çekmeye ve merkezi olarak yönetmeye olanak sağlayan çözümdür.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.