Cyber TTS ® Taşıt Tanıma Sistemleri

Taşıt Tanıma Sistemi, filo müşterilerin yakıt ikmallerini kontrol altına alan, özel limit ve kısıt programlarının uygulanabildiği, Asis pompa otomasyonu altında bir modül olarak çalışan müşteri yönetim sistemidir. Taşıt tanıma sistemi temelinde bir müşteri tanıma sistemi olup, özellikle filolara sağladığı avantajlar ile müşteri tanıma sistemleri içerisinde ayrışmış durumdadır. Çalışma prensibi; araç deposunun etrafına takılan bir tag’in, araca dolum yapan tabanca üzerine takılan özel bir tag okuyucu birimi ile okunması ve sistem onay süreçleri ardından ikmal yapılması şeklindedir. Bu yöntem ile sistemin belirtilen araca ikmal yapması garanti altına alınmış olur. Asis’in geliştirmiş olduğu Cyber TTS taşıt tanıma sistemleri gelişmiş teknolojisi ve ileri düzey güvenlik seçenekleri ile müşterilerine en gelişmiş taşıt tanıma teknolojisini sunmaktadır. Tag okuma işlemi UHF teknolojisi ile gerçekleştirilmesinin yanında, gerek araç tag birimlerinde, gerekse tabanca antenlerinde elektronik ve mekanik kurcalama koruması bulunmaktadır. Ayrıca tabanca okuyucu biriminde bulunan 3D tabanca hareketlerini denetleme teknolojisi sayesinde de istenmeyen tabanca ikmal pozisyonlarında araca ikmal yapılması engellenerek, sistem güvenliği en üst seviyeye çıkarılmıştır. Sistemin uçtan uca ATEX onaylı olması emniyet standartlarını da tam anlamıyla yerine getirmesine olanak sağlamıştır. Araç kimlik algılaması haricinde, araç km verisinin de alınması için Odometre cihazlarının da tercihe bağlı olarak sisteme dahil edilmesi halinde, her ikmal esnasında araçların kilometre değerleri ve/veya motor çalışma saati verileri de otomasyon sistemine aktarılabilmekte, bu sayede de araçların sarfiyat hesapları yapılabilmektedir. Asis NeoFleet harita platformu ile entegre olabilme yeteneğine sahiptir

 Broşür

Sistem Temel Özellikleri

Tabanca üzerindeki taşıt tanıma okuyucuları tamamen kablosuz olarak tasarlanmıştır. Aktif ünite olan bu okuyucuların pilleri orta yoğunluktaki bir istasyonda asgari 2 yıl kullanılabilecek şekildedir. Okuyucuların pilleri yerinde değiştirilebilme özelliğine sahiptir.

Araçlara takılan kimlik ünitelerinde bazı araç bilgilerinin yer aldığı çipler bulunmaktadır. Dış müdahalelere karşı korumalı olan araç kimlik üniteleri, montajının ardından sökülmesi ya da deforme edilmesi halinde işlevselliğini yitirir. Bu sayede üst düzey güvenlik sağlanmış olur.

Bu ünite araç içerisinde monte edilen ve aracın kilometre bilgisini araç tipine göre muhtelif bölgelerden okuyup otomasyon sistemine ileten birimdir.

Pompa tabancası aracın deposuna sokulduğunda, tabanca üzerinde bulunan okuyucu, araç anten entegresinde yer alan araç kimlik bilgilerini, ayrıca araç üzerinde mevcut ise Odometre Pulse ya da Odometre GPS’den alınan km bilgilerini güvenli bir şekilde okur ve otomasyona iletir. Otomasyon sistemi, bu bilgileri Asis Merkezi Yönetim Sistemine ileterek, ikmal yapılması için merkezden onay alır. Onayın merkezden gelmesinin ardından otomasyon sistemi pompaya ikmal başlatması için komut gönderir ve araca ikmal başlar. İkmalin tamamlanmasıyla, ikmal bilgileri ile araçtan alınan diğer bilgiler, otomasyon tarafından kayıt altına alınır ve eş-zamanlı olarak merkeze gönderilir.

Araç kimlik ünitesi ve tabanca okuyucusu arasında üst düzey temassız okuma teknolojisi kullanılmıştır. Ayrıca okuma şiddeti parametrik olarak ayarlanabilen bu sistem sayesinde deposu farklı olan araçlarda kimlik ünitesi okuma sıkıntıları ortadan kaldırılmış ayrıca ikmal esnasında tabancanın depodan çıkarılarak farklı bir araca ikmal yapabilmesi de önlenmiştir.

Tüm taşıt tanıma sistem bileşenleri ATEX onaylı olup akaryakıt istasyonlarında ve araçların depolarında kullanılmaya uygundur. Araç ünitesi ve tabanca okuyucusu arasındaki temassız iletişim özel bir şifreleme metodu ile korunarak, sistem tamamen güvenli hale getirilmiştir.

Sistem Bileşenleri

Cyber TTS® Reader

Cyber TTS, taşıt tanıma sisteminin araçta takılı olan kimlik birimi içerisindeki elektronik kimlik bilgilerini okuyan birimdir.

Cyber TTS® Master

Asis´in geliştirdiği Cyber TTS taşıt tanıma sisteminin otomasyon ile haberleşmesini sağlayan birimdir.

Cyber TTS® Tag

Cyber TTS tag, standart ve endüstriyel araçlar için geliştirilmiş modelleri olan taşıt tanıma sisteminin araç kimlik ünitesidir.

Odo-GPS

Araçların GPS entegresi ile mesafe bilgisini odometre verisi üreterek Cyber TTS Reader ünitesine ileten km okuyucu birimdir.

Odo-Pulse

Araçların mesafe bilgisini odometre verisi üreterek Cyber TTS Reader ünitesine ileten km okuyucu birimdir.

V Probe

V-Probe yüksek kapasiteli araç yakıt depoları içerisindeki yakıt seviyesini sürekli olarak ölçen elektronik ölçü çubuğudur.

Video Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.