Mobil Konteyner Otomasyon Sistemi

Mobil Konteyner Otomasyon Sistemi

Standart ölçülerde olan konteynerlerin içerisinde yerleştirilen tank, pompa, mekanik enstrümanlar ve otomasyon sistemi ile oluşturulmuş, mobil bir istasyon ve otomasyon sistemidir. Özellikle şantiye ve sahada mobil olarak ve otomasyon yönetiminde yakıt ikmali yapmak üzere tasarlanmıştır.

 Broşür

Sistem Temel Özellikleri

20 ft ve 40 ft konteynerlere yerleşecek şekilde; 10.000 lt ile 30.000 lt depolama kapasitesi oluşturulabilmektedir. Tanklar uluslararası kabul görmüş standartlara göre üretilmekte olup, müşteri taleplerine göre özel olarak da tasarlanabilmektedir.

Konteyner sistemlerinde ağırlıklı olarak emişli pompa kullanılmaktadir. Standart olarak standart debi ve tek tabancalı pompa kullanılan sistemlerimizde, tabanca sayısı ve ikmal debisi müşteri talebine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Standart bir akaryakıt istasyonunda kullanılan kalite ve ölçülerde çelik mekanik tesisat kullanılmaktadır. Tesisat üzerindeki ekipmanlar yine müşteri taleplerine göre özel olarak ta düzenlenebilmektedir.

Akaryakıt istasyonlarında kullanılan otomasyon sistemleri ile birebir aynı fonksiyonları içeren bir otomasyon sistemi mimarisi bulunmaktadır. Bunun yanında yine müşteri talebine ve ihtiyacına göre otomasyon ilave modülleri de sisteme eklenebilmektedir. İstasyon otomasyonundan tek farklı, özellikle PC tabanlı donanımlarda endüstriyel modellerin kullanılmasıdır.

Sistemlerin güvenliğini sağlayabilecek, alarm sistemleri, gaz dedektörleri, yangın söndürme gibi ekstra yapılar, müşteri taleplerine göre sisteme eklenebilmektedir.

İstasyonlardaki otomasyon yazılımları, Merkezi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak güncellenebilmektedir. Gerek istasyon otomasyon sistemlerinin, gerekse merkezi sistemlerin, müşteri ve piyasa taleplerine göre sürekli olarak geliştirilme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İstasyonların farklı lokasyonlarda bulunabilmeleri ve/veya merkezi olarak yönetilen istasyonların sayısının fazla olması, sistemlerin yerinde güncellenmesi operasyonunu, hem süre olarak uzatmakta, hem de servis maliyetlerini arttırmaktadır. Asis otomasyon sistemlerinin uzaktan otomatik olarak güncellenebilme yeteneği sayesinde, bu operasyonlar hem maliyetsiz hem de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sistem Bileşenleri

Petech® Pompa Otomasyon Yazılımı

İstasyon otomasyonunda pompaları yöneten sistemdir. Kablolu ve kablosuz uygulamalar sayesinde, her türlü istasyon altyapısı için uyumluluk sağlar.

Petech® Tank Otomasyon Yazılımı

Tanklara takılı olan problardan veri alarak, tank envanterlerini, dolumları, alarmları eş zamanlı olarak yöneten, raporlayan yazılımdır.

LanPORT

Lanport, Asis’in geliştirdiği, otomasyon bilgisayarında USB bağlantısı üzerinden birçok port açmaya olanak tanıyan bir harici port çoklayıcı cihazdır.

UCC485

Akaryakıt pompa otomasyon sisteminde endüstriyel nitelikli ve tamamen yerli üretim RS485-RS232 çevirici birimdir.

Probe

Asis’in geliştirdiği 4. nesil dijital sıvı seviye ölçüm birimidir. Paslanmaz çelik gövde ve şamandıraları sayesinde uzun ömürlüdür.

ProbeX®

Asisin geliştirdiği tüm probların güvenliği arttırılmış bir şekilde otomasyon sistemine veri iletmesini sağlayan bariyer ünitesidir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.