CleanPay® Kağıt Para ve Kredi Kartı Dezenfekte Cihazı

Para Dezenfekte Cihazı CleanPay®, uyguladığı UV-C ışınları sayesinde kağıt para ve kredi kartlarının üzerinde bulunma ihtimali olan bulaşıcı hastalıkların, virüslerin, bakterilerin ve diğer zararlı mikroorganizmaların DNA yapılarını parçalayarak maksimum koruma sağlar. Kağıt para ve kredi kartını dezenfekte edebilmenin yanı sıra oda kartları, sadakat kartları, anahtarlık vb. tüm cisimlerin dezenfektasyonu da yapılabilir. CleanPay® patentli bir üründür. (PP)

UVC ışınları ne işe yarar? Güneş, ışık ve sıcaklığın yanı sıra ultraviyole ışınlarının da bilinen en kuvvetli kaynağıdır. UV ışınları 3 tipe ayrılır:

UVA, UVB ve UVC. Güneş ışınları atmosferi geçerken, UV-C’nin tümü ve UV-B’nin büyük çoğunluğu ozon tabakası, su buharı, oksijen ve karbondioksit tarafından emilir. UV-A ise atmosfer tarafından filtre edilmez.
Bu 3 tip UV radyasyon dalga boylarına göre sınıflandırılır. Biyolojik aktiviteleri ve deriye nüfus ettiklerinde sebep oldukları etkileri birbirlerinden farklıdır. Kısa dalga boylu olan UV-C daha fazla hasar yapar ancak atmosfer tarafından tamamen filtre edilir ve dünyaya ulaşmaz. Sterilizasyon etkisine sahip olan UV-C ışınları canlı yaşamını yok edici etkiye sahiptir. Özellikle gözler için oldukça zararlı olan bu ışın çeşidinin, aynı zamanda maruz kalma süresine bağlı olarak deri rahatsızlıklarına neden olduğu da bilinmektedir.

CleanPay nasıl çalışır? Müşteri kağıt parayı açık olan hazneye koyarak cihaz üzerindeki sensöre 5 cm mesafeden elini gösterir. Kasiyer tarafında bulunan LED yanarak işlemin başladığı bildirilir. Kağıt para cihaz tarafından alınarak UV-C ışını uygulanır. Uygulamadan sonra cihaz ikaz sesi ile kasiyeri uyarır ve kağıt para kasiyere temiz bir şekilde iletilir. Çift taraflı çalışabilen cihaz para üstü verirken de diğer yöne doğru aynı işlemleri gerçekleştirmek suretiyle kağıt paraları temizleyerek verir. İsteğe bağlı olarak aynı işlem madeni veya benzer objeler için de yapılabilir.

CleanPay Kullanım Alanları Marketler, restoranlar, oteller, akaryakıt istasyonları, AVM mağazaları, otoparklar, ayrıca evlerde ve ofislerde bireysel veya  kişisel obje hijyeni için kullanılabilmektedir.


 

 Ürün Kataloğu

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.