Van Büyükşehir Belediyesi Yakıt Giderlerini Asis Otomasyon Sistemleri İle Kontrol Altına Aldı

Van Büyükşehir Belediyesi Yakıt Giderlerini Asis Otomasyon Sistemleri İle Kontrol Altına Aldı
Tarih 16.9.2020

Van Büyükşehir Belediyesi kurum içi akaryakıt kontrolünü sağlamak için "Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi" kurdu.
Asis Otomasyonun grup firması TBS Enerji Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. tarafından temin edilen 6 adet konteyner, yine grup firması olan Mekser Petrol Ekipmanları A.Ş. tarafından üretilen 6 adet pompa teslim edilerek 18 adet Petech Tanker Otomasyonu, 600 araca Cyber TTS Taşıt Tanıma Sistemi ve 10 adet ilçe istasyonuna Petech İstasyon otomasyonu kurulumları da gerçekleştirildi. Kurulan tüm sistemler, yine kurum merkezinde devreye alınan Petech Online Merkezi yönetim sistemi ile tüm ikmaller, tesisler arası transferler, tank ve tanker dolumları online izlenebilir hale getirildi. Asis’in geliştirdiği yeni nesil Cyber TTS taşıt tanıma sistemlerindeki 3 boyutlu tabanca izleme sistemi sayesinde, tanımsız araçlara yakıt ikmali yapılamamasının yanında, sisteme tanımlı araçlarda da, ikmal esnasında tabancanın depodan çıkarılarak ikmale devam etmesi tamamen ortadan kaldırıldı.
Van Büyükşehir Belediyesi hayata geçirilen çalışmayla akaryakıtta kayıp-kaçak önlenerek, denetimlerin daha sağlıklı yapılmasını hedefliyor. Tercih edilen Asis otomasyon sistemleri sayesinde Van Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarına anlık erişimi ve tasarruf yapılması da sağlanacak.
 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.