Van Büyükşehir Belediyesi Asis Otomasyon Sistemleri İle Tasarruf Sağlıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Asis Otomasyon Sistemleri İle Tasarruf Sağlıyor.
Tarih 21.5.2021

Van Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kurum içi akaryakıt tasarrufu ve kontrolünü sağlamak için geçtiğimiz yıl 'Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ kurmuştu.
Kurulan bu sistem ile akaryakıt işlemleri daha sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınmaya başlanılarak, ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarına anlık erişim de sağlandı. Ayrıca belediye hizmetlerinde kullanılan tüm araç ve gereçlerin TAG’ler tanımlanarak tüm sistem üzerinde kontrol sağlandı. Sistem üzerinde sağlanan bu kontrol sayesinde akaryakıtta kayıp-kaçaklar önlenmiş oldu.
Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile birlikte tasarruf sağladıklarını belirten Makine İkmal Dairesi yetkilileri, 2020 yılı içinde faaliyete geçen sistemin 13 ilçede devreye alındığını söylediler. Makine ikmal yerleşkesinde 3 adet olmak toplam 16 noktada sistemlerin hizmet verdiğini belirten yetkililer, “Şantiyelerde bulunan akaryakıt taşıyan transfer araçların üzerinde otomasyon sistemi var. Bu sistem ile birlikte, akaryakıt kontrolü anlık olarak merkeze aktarılmakta. Sistemin tüm hareketlerinin kayıt altına alınması sayesinde geçmişe yönelik verilere kolayca ulaşılmaktadır” dediler.
  
Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.