Asis Ar-Ge, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri sıralamasında 194. Oldu!

Asis Ar-Ge, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri sıralamasında 194. Oldu!
Tarih 21.10.2020

Türkiye’de Ar-Ge hafızasını yaratmak vizyonu ile yola çıkan “Turkishtime Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”, yedinci yılında da en kapsamlı Ar-Ge tablosunu çıkararak 2019 verileri ile Türkiye’nin Ar-Ge karnesini hazırladı. 2013 yılından bu yana Türkiye’de inovasyon ve Ar-Ge’nin nabzını tutan tek kaynak olan Ar-Ge 250 Araştırması sonuçlarına göre Asis Otomasyon, en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketler sıralamasında 194. olmuştur.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı Ar-Ge merkezine sahip firmaların Ar-Ge 250 araştırması kapsamında yaptıkları bildirimler ile Türkiye ihracat sıralamasındaki ilk 500 firma tarafından verilen bilgiler ve Borsa İstanbul şirketlerinin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptıkları açıklamalardan yola çıkarak hazırlanmıştır. Araştırmanın temel datalarını; firmaların 2019 yılında Ar-Ge harcamaları, 2020 yılı için planlanan Ar-Ge harcamaları, Ar-Ge personel sayısı, 2019 yılında Ar-Ge merkezlerinde alınan; patent sayısı, faydalı model sayısı, tasarım tescil sayısı, marka sayısı ve 2019 yılı Ar-Ge desteklerinden yararlanma oranı oluşturmuştur.
 

Akaryakıt Otomasyon sektörünün en büyük ve Türkiye’nin 944. Ar-Ge merkezini 2017 yılında hizmete açan Asis Otomasyon, Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. 2018 yılında da Ar-Ge 250 listesine girdiklerini belirten Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf Kaya, yaptığımız işin odak noktasında Ar-Ge var. Biz inovatif ürünler geliştirmeyi ve icat çıkartmayı hedef olarak benimsemiş bir firmayız. Amacımız yalnızca akaryakıt sektörüne değil tüm sektörlere hizmet vermektir. Örneğin tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde biz boş durmayarak bu ihtiyaca yönelik ürün geliştirmeye odaklandık ve Hijyen ve Güvenlik Sistemleri ürünlerimizi ürün gamımıza ekledik.
Özellikle pandemi döneminde hem yerel hem de global piyasaların durumuna baktığımızda Ar-Ge’ye yapmış olduğumuz yatırım maliyetlerinin şirket cirolarına yansıması birtakım riskler içeriyor olsa da geleceğin teknolojilerini üretmek için bu riskleri almaya devam edeceğiz. Yani, önümüzdeki yıllarda da Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması/yatırımı yapan şirketler arasında Asis Otomasyon’u görmeye devam edeceksiniz” dedi.
  
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.