Asis AR-GE’ye TÜBİTAK’tan Yapay Zeka Teknolojisi İçin Destek
 

Asis AR-GE’ye TÜBİTAK’tan Yapay Zeka Teknolojisi İçin Destek<br> 
Tarih 25.1.2021

Asis Ar-Ge tarafından geliştirilen “akaryakıt istasyonlarında araçlara yakıt ikmali onayının verilebilmesi için yapay zeka teknolojileri kullanarak kameralar aracılığı ile nesnelerin ve olay örüntülerinin tanınması” isimli projesi TÜBİTAK-TEYDEB tarafından açılan 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı sonucunda 16 ay süre ile desteklenmeye hak kazanmıştır.

Akaryakıt istasyonlarındaki çeşitli nesnelerin ve olay örüntülerinin yapay zeka teknolojileri kullanılarak tespit edilmesine yönelik ve yüksek teknoloji içeriğine sahip bu projenin 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanmıştır. Yüksek ticarileşme potansiyeline sahip bu proje ile akaryakıt dağıtım sektöründe dünya çapında önemli bir adım atılmış olacaktır.

Asis Ar-Ge’nin yapay zeka için aldığı TÜBİTAK 1501-Sanayi AR-GE Projeleri Destekleme Programı, yeni bir ürün üretilmesi, mevcut bir ürünün geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve maliyet düşürücü yeni teknolojilerin geliştirilmesi konularında işletmeleri destekleyen programdır.
 
Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.