Asis Otomasyonun Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden Diyarbakır’da.

Asis Otomasyonun Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden Diyarbakır’da.
Tarih 19.11.2020

Asis Otomasyon’un kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola, Diyarbakır Sur’da bulunan Kumrucuk İlkokulunun yardım çağrısına elini uzattı.
Sürdürülebilirlik çerçevesinde 3 yıldır kesintisiz olarak ulaşım ve kaynak zorluğu çeken köy okullarına yardım eden Monticola, tüm dünyayı etkileyen Covid19 pandemisi nedeniyle aktivitelerine ara vermişti. Çocuklarla birebir ilişki kurmayı ve onlarla zaman geçirmeyi projenin uygulama aşamasının ana şartı haline getiren Monticola ekipleri yüz yüze iletişimin yaratacağı riskleri minimize etmek adına 2020-21 eğitim öğretim yılında aktivitelerine ara vermişti.
Ancak Monticola, daha önce de ziyaret ederek yardım götürmüş olduğu Diyarbakır Sur’da bulunan Kumrucuk ilkokulu öğretmeni Hasan Kartal’ın çağrısına duyarsız kalmadı ve yardımlarını Diyarbakır’a ulaştırdı. Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip olan Asis Otomasyon, yardımları ulaştırması için Diyarbakır servisini görevlendirerek gerekli ihtiyaçların okulda dağıtımını sağladı.
Okul Müdürü Hasan Kartal, iki yıldır Kumrucuk İlkokuluna yapılan yardımlardan dolayı Asis Otomasyon’a ve Monticola yetkililerine teşekkür ederek, Monticola projesinin desteğini yanlarında hissetmekten dolayı mutlu olduklarını, bu sosyal sorumluluk bilincinin tüm firmalara sirayet etmesini temenni ettiklerini söyledi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Monticola Proje Lideri Safiye Kaya, dünyayı etkisi altına alan Covid19 pandemisinden dolayı faaliyetlerine ara verdiklerini ancak buna rağmen Monticola kriterlerine uyan okullara yardım eli uzatmaya ve bu okullardaki miniklerin yüreklerine dokunmaya devam ettiklerini söyledi. Bugüne kadar 50’ye yakın okulu bilfiil ziyaret ederek yaklaşık 1.250 öğrenciye umut olduklarını belirten Kaya, umuyorum ki pandemi süreci en kısa zamanda bitecek ve biz minik yavrularımızla oyunlar oynayıp eğlenceli aktiviteler yapmaya ve onların umutlarını yeşertmeye devam edeceğiz diye konuştu.
 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.