Kadoil’de LPG Otomasyonunda Asis’i Tercih Etti.
 

Kadoil’de LPG Otomasyonunda Asis’i Tercih Etti.<br> 
Tarih 04.09.2019

550’yi aşan bayisi ile akaryakıt sektörünün ilk 10 şirketinden biri olan Kadoil de “LPG İkmal Yönetimi” projesinde Asis Otomasyon ile çalışmayı tercih etti. Uçtan uca LPG ikmallerinin yönetimini gerçekleştirilecek olan proje, Kadoil’in LPG 15 tankeri ve LPG hizmeti verdiği tüm istasyonları kapsamakta olup, istasyon ağının artması ile genişleyecektir.

Geçtiğimiz günlerde imzaları atılan proje kapsamında sunulan özellikler dağıtıcı firma ve istasyonlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu otomasyon sistemi ile istasyonlardaki tank envanteri merkezi olarak gözlemlenebiliyor. Sistem, sipariş ihtiyacı oluştuğunda ilgili lojistik birimine sipariş uyarısı verebiliyor, siparişlere istinaden de tankerlere iş emri atabiliyor. Sistemin bir parçası olarak tankerlerin de üzerinde bulunan otomasyon sayesinde tanker istasyona gittiğinde sipariş emri kadar ikmal yapıyor. Bu sayede ASİS LPG İkmal Yönetimi, “doğru zamanda, doğru istasyona, doğru miktarda” ürün ikmali yapılmasını sağlıyor. İşlemler, sistem üzerinden otomatik olarak faturalandırıyor, bu süreçte sistem tank envanterini de izlemeye olanak sağlıyor. Tüm bu bilgiler ise online olarak merkezden anlık takip edilebiliyor.

Ek olarak LPG otomasyon sistemi, tankerleri uydu üzerinden takip etme imkanı vererek çoklu rota oluşturabiliyor, koordinat doğrulaması sayesinde yanlış istasyona ikmal yapılması önlenirken, hız ve sürüş kontrolleri ile de kaza riski minimize ediliyor. Ayrıca tankerlerin özlük bilgileri de takip edilerek, tankerlerin bakım ve servis ihtiyaçları, resmi yükümlülükleri de izlenip, pro-aktif tedbirler alınabiliyor.

LPG Otomasyon Sistemi, Az Maliyet Tam Kontrol!

Asis’in geliştirdiği ALR (Asis LPG Router) sayesinde LPG tanklarındaki mekanik ölçüm verileri dijitalleştirilerek sisteme veri olarak aktarılır. Bu sayede oluşturulan LPG otomasyon sistemi, kullanıcılara düşük maliyetle yüksek fayda sağlamaktadır. Hem yatırım maliyetinin düşüklüğü hem de sistem üzerine entegrasyonu yapılacak cihazların azlığı nedeni ile “LPG İkmal Yönetimi” dağıtıcı firmaların ve istasyonların işlerini kolaylaştırmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. 

 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.