ASİS Otomasyon, Gana Petrol Otoritesi (NPA) Yetkililerini İstanbul’da Ağırladı.

 ASİS Otomasyon, Gana Petrol Otoritesi (NPA) Yetkililerini İstanbul’da Ağırladı.
Tarih 14.9.2021

Akaryakıt Otomasyon sektörünün öncü firması olan Asis, Gana Petrol Bakanlığının üst düzey yetkililerini ağırladı.
Gana da bulunan iş ortağı ile Gana Ulusal Petrol Otoritesi’nin (NPA) otomasyon konusunda tek teknoloji tedarikçisi olan Asis, Gana’dan gelen 10 kişilik bakanlık heyetini İstanbul’da ağırladı. Asis Otomasyon hem ürün ve teknolojilerini yakından tanıttı hem de verdikleri hizmet kalitesini artırmak amacıyla toplantılar düzenledi.
Program dahilinde, geleceğin teknolojilerinin üretildiği Asis Ar-Ge merkezini ziyaret eden iş ortakları burada Asis’in geliştirmiş olduğu ve henüz tanıtımını yapmadığı birçok yeni teknolojiyi görme ve inceleme fırsatı buldular. Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf KAYA’nın misafirlere geleceğin teknolojilerini anlatarak, istasyonlarda yapay zeka (AI), nesnelerin interneti (IOT), istasyon robot teknolojileri gibi konuların altını çizerken gerek akaryakıt sektörü gerek sektör dışı ürettikleri ürünlerde kullandıkları teknolojileri anlattı. Özellikle, yapay zeka (AI) ve robot teknolojileri projeleri üzerinde çalışılan geleceğin ihtiyaçlarına yönelik tasarımlara oldukça ilgi gösteren grup, çalışmalar hakkında detaylı bilgi edindiler.
Program dahilinde, Asis Otomasyon bünyesinde bulunan, 50 yılı aşkın tecrübesini teknoloji ile birleştirmiş Türkiye’nin ilk yerli pompa üretici firması Mekser Pompa Ekipmanları A.Ş.’yi ziyaret eden grup, burada Genel Müdür Yardımcısı Emir Ali KAYA’dan pompa modelleri ve üretim süreçleri ile ilgili bilgi aldı.
Asis Otomasyon genel merkezini ziyaretinde yapılan toplantılarda, Asis Otomasyon Yurtdışı Satış Müdürü Burak KALKAN’ın ve Satış ve Pazarlama Müdürü Artun TANRIYAŞÜKÜR’ün yaptığı sunumlarla devam etti. Toplantıya katılan Petrol Ofisi Otomasyon Geliştirme Müdürü Mert DÜNDER Türkiye’deki otomasyon sistemleri, uygulamada yaşananları ve Asis Otomasyon Sistemlerinin kullanımı ile ilgili bilgiler aktardı. Ek olarak Petrol Ofisi ve Aytemiz istasyonlarını yerinde ziyaret eden heyet burada da Asis Otomasyon sistemlerinin Türkiye işleyişi ile ilgili bilgiler aldılar.
Rock Africa GM, Francis Bullen Gavor, Ulusal Petrol Otoritesi (NPA) CEO’su Mustapha Abdul-Hamid, Ghana Başkanlığı Yasal Ve İdari Sekreter Yardımcısı Hamida Nuhu’nun da aralarında bulunduğu heyet programlarını İstanbul gezisi ile tamamladı. İstanbul’un tarihi yerlerinin gezildiği gezi boyunca ayrıca Türk kültürü ve yemekleri de özenle tanıtıldı. İstanbul’dan, Türk kültür ve tarihinden oldukça etkilenen Gana Petrol Bakanlığı yetkilileri İstanbul’dan memnun ayrıldılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Yurtdışı Satış Müdürü Burak KALKAN, “Gana Petrol Otoritesi yetkililerimi misafir etmekten çok memnun olduk. Şirketimizin kapasitesini ve gelişmiş Ar-ge yeteneklerimizi göstermenin en güzel yolu bizi üretim yaptığımız yerde görmeleri oldu. Halihazırda devam eden iş ortaklığımızı böylece perçinlemiş olduk. Bilindiği üzere bu yılın başında Gana NPA ile bir iş ortaklığı başlatmıştık. Gana da bulunan 4.000 istasyonun otomasyon sistemlerini Asis olarak biz kuruyor olacağız. Bugüne kadar halihazırda yüzlerce istasyonda otomasyon kurulumu gerçekleştirdik, Binlerce tankta da CalibeX tank kalibrasyon hizmeti verdik. Program dahilinde istediğimiz hızda ilerlemekteyiz.
Bu ziyaret sonucunda Gana Petrol NPA Otoritesi yetkilileri bizlere misafirperverliğimizden duydukları memnuniyetin yanı sıra Asis ve teknolojilerini seçerek ne kadar doğru bir karar verdiklerini düşündüklerini de ayrıca ilettiler. Gana ile ulusal çaptaki teknolojik işbirliğimiz sayesinde yerli ve milli teknolojilerimize güvenin daha da artırdığını görüyor ve gurur duyuyoruz.” dedi.
 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.