Asis Gana NPA´nın Perakende Akaryakıt İzleme Sistemi Teknoloji Sağlayıcısı Oldu.

Asis Gana NPA´nın Perakende Akaryakıt İzleme Sistemi Teknoloji Sağlayıcısı Oldu.
Tarih 28.4.2021

Asis Otomasyon, Gana da bulunan Rock Africa firması ile iş ortaklığı yaparak Gana Ulusal Petrol Otoritesi’nin (NPA) otomasyon konusunda tek teknoloji tedarikçisi oldu.
Gana'daki akaryakıt endüstrisini düzenlemek için kurulan Ulusal Petrol Otoritesi (NPA), Gana’da bulunan tüm akaryakıt istasyonlarını merkezi bir sisteme bağlama kararı aldı. Bu ulusal proje için Asis Otomasyonla anlaşarak Asis’in Petech Pompa Otomasyon Sistemleri, Petech Tank Otomasyon Sistemleri, CalibeX başta olmak üzere birçok teknolojisi Gana’da kullanılmaya başlandı. İlk olarak 20 istasyonda kurulan sistemlerin planlanmış zaman içinde Gana da bulunan 4.000 adet istasyona kurulacağı öngörülmektedir. Ulusal Petrol Otoritesi’nin (NPA) merkez ofisinde kurulan ve bir çözüm merkezi ile hizmet veren Petech Online merkezi yönetim sistemi ile NPA, tüm istasyonları izleyebilir ve yönetebilir hale gelmiştir. Bu sayede NPA, gerçek zamanlı olarak, pompalardan gelen tüm yakıt satış verilerini izleyebilecek, istasyon tankı yakıt seviye verilerini ve dolumlarını takip edebilecek, genel akaryakıt stok yönetimini gerçekleştirebilecektir. Bu sistem sayesinde, dağıtıcı firmalar da verilere eş zamanlı olarak erişebilecekler. Böylelikle hem devlete hem de dağıtıcı firmalara veri aktarımı sağlanırken istasyonlar için de istasyon yönetimi kolaylaşmıştır.
Geçtiğimiz günlerde Gana’da lansmanı yapılan projenin tanıtımında konuşan Gana Devleti Başkan Yardımcısı Dr. Mahamudu Bawumi “Bu projeyi 7 Nisan 2021'de başlattık. NPA'nın Petrol Üretim Sonrası Endüstrisinde petrol ürünlerinin dağıtımında verimliliği ve etkinliği artırmak için teknolojiden yararlanmasından özellikle memnunum. Bununla birlikte online otomasyon izleme sistemi ile, gelir kaçaklarını engellemek ve yakıt dağıtımı geliştirmek ve mobilizasyonu iyileştirmek için sabırsızlanıyoruz "dedi.
Asis Satış Müdürü Burak Kalkan, “Bu projeye hazırlanmak için 6 aydan fazla zaman ayırdık ve sonunda başladığımız için çok heyecanlı ve mutluyum. 20 pilot istasyon kurulup çalıştıktan sonra, ortağımız Rock Africa ekiplerini desteklemek adına planlı kurulumları zamanında tamamlama konusunda hiç durmadan çalışıyoruz. Gana için çok önemli, modern ve faydalı bir proje oluşturduk ve bu teknoloji transferinin diğer ülkeler için iyi bir örnek olmasını umuyoruz ”dedi.

Nick Petroleum İstasyon Müdürü Kenneth Adjei, "Vardiya kapama işlemi için tüm satış verilerinin tek tıklama ile bana ulaştığını görmekten çok mutluyum, Eskiden, vardiya kapatma işlemleri için yapmam gerekenleri tamamlamak adına bir saatten fazla çalışıyordum. Gerçek zamanlı pompa satışlarına ve tank verilerine her zaman her yerden ulaşabileceğimden bahsetmiyorum bile. Tüm bu dosya ve evrak işlerinden kurtulduğum için mutluyum. Calibex ile tank kalibrasyonunun yapılması ise, hayatımızı kolaylaştıran başka bir fayda” dedi.
Rock Africa GM, Francis Bullen Gavor, “Asis'e sağladıkları destek için çok teşekkür ediyorum, teknolojilerine gerçekten güveniyorum. Tüm çözümü sağlayan tek bir şirket olarak onlara sahip olduğumuz için mutluyuz. NPA’de bulunan tüm istasyonları yönetmek için birlikte bir Çağrı Merkezi oluşturduk. Sistem oldukça işlevsel, bir süre sonra bu proje, ülkedeki tüm istasyonların eklenmesiyle birlikte tamamen işlevsel hale gelecektir. Sistemin faydaları ise devletimiz, dağıtıcı firmalar ve istasyonlar için saymakla bitmez ”dedi.
 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.