Fernas, Asis Teknolojileri İle Akaryakıt Yönetim Altyapısını Güçlü Hale Getirdi.

Fernas, Asis Teknolojileri İle Akaryakıt Yönetim Altyapısını Güçlü Hale Getirdi.
Tarih 22.6.2021

1982 yılından beri inşaat, enerji üretimi, şehir içi doğal gaz dağıtımı, sanayi, madencilik, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Fernas Türkiye’nin dört bir yanında proje gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz günlerde, şu anda hizmette bulunan İzmir-Aydın Otoyolu'nun devamında yer alan Aydın-Denizli Otoyolu inşaatı ihalesini kazanan Fernas, bu otoyolun yapımında kullanacağı akaryakıt otomasyon sistemlerinde Asis’i tercih etti.

Türkiye’nin iki önemli turizm merkezi İzmir ve Antalya’yı birbirine başlayacak otoyol projesinin Aydın-Denizli bölümü toplamda 140 kilometre otoyol, 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda inşa edilecek.  Yapım süresi 3 yıl olan proje tamamlandığında iki şehir arası seyahat süresi 1 saate kadar düşecek. Fernas, bu inşaat süresince ortaya çıkan akaryakıt otomasyon ihtiyaçlarını Asis Otomasyon’dan sağlayarak kalite ve güvenin adresi olan Asis ailesine katıldı.

Asis’in geliştirdiği Şantiye Otomasyon Sistemi ile akaryakıtın iç transfer kontrolü, seyyar tankerlere yapılan yakıt ikmalleri ve seyyar tankerlerin sahadaki araçlara yaptıkları ikmaller gibi şantiyelere özel uygulamalar kontrol altına alınır.

3 noktada bulunan inşaat şantiyesinin her birinde Asis Otomasyon pompa otomasyon sistemi, tank otomasyon sistemi kullanılmaya başlandı.  Ek olarak 1300 araçta UHF Cyber taşıt tanıma sistemi, 6 adet mobil tanker otomasyonu (Cymobil) ve Petech online merkezi yönetim ve raporlama yazılım sistemleri de aktif olarak çalışıyor.

Fernas’a Petech Online merkezi yönetim kurulumları da yapılarak şantiye yönetimi, satış ikmal ve tank durumlarının merkezi yönetimleri üzerinde tam kontrol sağlandı. Petech Online Merkezi yönetim sistemi, tüm istasyonların merkezi olarak yönetildiği, istasyon, kullanıcı, müşteri/araç sayısı sınırsız olan, web tabanlı, istasyonlardan veri toplamanın çok ötesinde olan sistem yönetim platformudur. Otomasyon sistemleri ile birlikte kullanıcıların sistem üzerinde hakimiyetlerini arttırarak verimliliğin maksimize edilmesini sağlar.
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.