Asis LPG Probe Teknolojisi Aytemiz’de.
 

Asis LPG Probe Teknolojisi Aytemiz’de. <br> 
Tarih 10.3.2021

Aytemiz, istasyonundaki LPG tanklarını Asis‘in geliştirmiş olduğu LPG Probu ile takip etmeye başladı.
LPG Probe, LPG tanklarında, akaryakıt tanklarında olduğu gibi hassas sıvı seviye ölçümü yapan birimdir. İlgili kalite ve emniyet standartlarına uygun olarak üretilen Asis LPG Probe, Asis Otomasyon sistemleri ile tam uyumlu olması sayesinde otomasyona bağlandığı andan itibaren otomasyon ile akaryakıt üzerinde yapılan tüm uygulamaların yapılmasına olanak sağlar. Alarm yönetimi, dolum algılama, otomatik kalibrasyon, merkezi bağlantı, stok yönetimi gibi tüm uygulamalar ilave bir işlem gerektirmeden kullanılabilir.
Bunun yanı sıra tıpkı mevcut otomasyon sisteminizin akaryakıt verilerini sürekli merkeze gönderdiği gibi LPG verileri de aynı şekilde merkeze yollanır. Bu sayede LPG tank verileri de yönetilebilir ve izlenebilir hale gelir.
Dünyada ve ülkemizde çok sık kullanılan mekanik seviye ölçümü ortalama ±%5 arasında değişen ölçüm hassasiyeti, Asis LPG prob teknolojisi sayesinde ±% 0,2 seviyesine gelir. Sonuç olarak; Asis LPG probe çok daha hassas ve doğru ölçüm yapar.
LPG tankları için geliştirilen özel bağlantı yöntemi sayesinde, arızalanması durumunda, tankların tamamen boşaltılıp gas-free işlemi yapılmadan probunun değişim imkanı bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövde ve şamandıraları sayesinde uzun ömürlüdür. Farklı noktalara yerleştirilmiş 4 adet sıcaklık sensörü ile yakıt sıcaklığını çok noktada ölçer. Tank otomasyon sistemi ile kriptolu haberleşmesi sayesinde güvenli bir iletişim mekanizmasına sahiptir.

 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.