Asis’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden İş Başında

Asis’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden İş Başında
Tarih 02.10.2019

Asis Otomasyon’un 2 yıldır aralıksız sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte yeniden ilkokullara yardım aktivitelerine başladı. İlk durak olarak Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Kumrucuk İlkokulunu seçen proje yetkilileri okul müdürü ve öğretmeni Hasan Kartal ve diğer öğretmenler Hülya Güzel, Büşra Akyıldız ve öğrencileri ile keyifli anlar yaşadılar.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan 1 tanesi konteyner olmak üzere 3 derslikli Kumrucuk ilkokulu, burada 5 yıldır eğitim veren Hasan Kartal’ın kişisel çabaları ile örnek bir okula dönüşmüş.  Bu sene ana sınıfı da açılan okulun kendi imkanları ile oluşturduğu kendine ait minik bir ekim bahçesi, 1 kümesten oluşan tavuk çiftliği ve minik bir kütüphanesi bulunuyor. Götürdükleri yardımları öğrencilere dağıtan Monticola ekibine oldukça yoğun ilgi gösteren öğrenciler, ekiple oyunlar oynayarak ve çeşitli aktiviteler yaparak keyifli vakit geçirdiler.  

Asis Otomasyon, 2 senedir aralıksız sürdürdüğü, Latince dağda yaşayanlar anlamına gelen “Monticola” projesi ile dağ köylerinde yaşayan ve eğitim zorluğu çeken çocuklarımıza destek olmak amaçlanıyor. Monticola projesinde, ihtiyaç sahibi okullar ve bu okullardaki öğrencilerin zorluklarını ve ihtiyaçlarını tanımlayarak bu çocukların umutlanmalarına kaynak olmak istediklerini belirten Monticola Proje Lideri ve Asis Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Kaya, Kumrucuk İlkokulundan özellikle çok etkilendiğini, öğretmenlerin kişisel çabaları ve destekçilerle okullarımızın birer yuvaya dönüşebildiğinin altını çizdi. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, geleceğin şekillenmesinin ana kaynağı olan çocuklarımıza destek olarak ülkenin daha güzel yarınlara kucak açmasının sağlanması adına bu proje kapsamına girmek isteyen birleştirilmiş sınıflı köy okullarına Asis Otomasyon A.Ş. Monticola yetkilileri ile iletişim kurma çağrısında bulundu.

 Sürdürülebilirlik ilkesi ile devam eden Monticola projesi, bugüne kadar kapsam dahilinde Türkiye’de birçok okul ziyaret etmiş ve yüzlerce minik kalbe dokunabilmiş ve dokunmaya da devam etmektedir.
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.