Asis Otomasyon’dan Koronavirüs Önlemleri

Asis Otomasyon’dan Koronavirüs Önlemleri
Tarih 05.04.2020

Akaryakıt otomasyon sektörünün öncü kuruluşlarından Asis Otomasyon, Koronavirüs ile ilgili ek tedbirleri ilk günden hayata geçirdi.


Asis Otomasyondan yapılan açıklamaya göre dünyanın birçok yerinde görülen Covid19 salgınında Asis olarak tüm önlemleri hem genel merkezde, hem Ar-Ge merkezinde, hem lojistik deposunda hem de saha ekiplerinde ilk günden itibaren aldıkları, Türkiye’de vaka görülmesi ile birlikte ek önlemlerin de hayata geçirildiği belirtildi.


Her zaman iş ve işçi güvenliğini ön plana koyan Asis Otomasyon, ilk olarak çalışma ofislerinde önlem alarak şirketin büyük bir kısmını evden çalışma sistemine geçirmiştir. Ofislere gelmek zorunda olanlar için ek tedbirler alınarak ofislerin sıklıkla dezenfekte edilmesi sağlanmış, ofis çalışanlarına el dezenfektanı ve maske temin edilmiş ve bunun da devamlılığı sağlanmıştır. Ek olarak tüm planlı yüz yüze toplantılar iptal edilmiştir, yapılması zorunlu olanlar ise dijital ortama taşınmıştır. Alınan tedbirler kapsamında tüm yurt dışı görevlendirmeler iptal edilmiş, yurt içi görevlendirmeler de kısıtlanmıştır.


7/24 hizmet veren Asis Çözüm Merkezi çalışma sistemini değiştirerek riski en aza indirmiş ve müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. Saha operasyonlarında ise çalışanlar bilgilendirilerek ve çalışanlara koruyucu ekipman kullanımı sağlanarak bulaş riski minimize edilmiştir.


Asis Genel Müdürü Yusuf KAYA, yaptığı açıklamada “Küresel bir sorunla ulusal çaplı mücadelemize devam ederken bu mücadeleyi Asis olarak kurumsal bazda tedbir alarak yeneceğimize inanıyor, biz kesintisiz hizmetimize azami önlemlerle devam ederken mecburiyeti olmayan kişilerin sokağa çıkmaması için sosyal medyada da sürekli olarak yaptığımız çağrıyı yeniliyoruz” dedi.
 
Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.