Asis ArGe, Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri içinde 148. Oldu

Asis ArGe, Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri içinde 148. Oldu
Tarih 4.10.2019

Turkish Time Dergisi tarafından 2013’ten beri Türkiye’de inovasyon ve Ar-Ge’nin nabzını tutan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri” araştırmasının sonuçlarına göre Asis Otomasyon, en çok Ar-Ge harcaması yapan 250 firma içinde 148. olmuştur.

Sıralamalar, en çok ihracat yapan firmalar sıralamasında yer alan kuruluşlardan toplanan veriler ile halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdikleri bilançolar temel alınarak ve T.C. Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan onaylı Ar-Ge merkezine sahip firmaların yaptığı bildirimlerden yararlanarak belirlendi.

Türkiye’de inovasyon ve Ar-Ge’nin nabzını tutan Ar-Ge 250 şirketi içinde ASİS Otomasyon ve çalışma alanları dışında Enerji sektörünün de tanınmış önemli firmaları da bulunmaktadır.

Ar-Ge merkezi yatırımlarını ve dolayısıyla ürün kalitesini sürekli olarak arttırmaya önem verdiklerini belirten Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf Kaya, Ar-Ge, Asis Otomasyonun kalbidir diyebiliriz. İşimizin ayrılmaz bir parçası olan Ar-Ge inovatif ürünler geliştirebilmemizin ve icatlar çıkartmamızın da en büyük nedenidir.  Büyüyen Ar-Ge kadromuzu ve bütçesini arttırarak 2021 yılına kadar toplam büyüklüğümüzü %160 arttırmayı hedeflemekteyiz. 2021 yılında muhtemel genel bütçemizin %40’a yakınını Ar-Ge bütçesinin oluşturacağını planlamaktayız. Ar-Ge’ye yapmış olduğumuz maliyetlerin şirket cirolarına yansıması birtakım riskler içeriyor olsa da geleceğin teknolojilerini üretmek için bu riskleri almaya devam edeceğiz.” dedi.
Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.