Asis II. Emek fotoğraf sergisi akaryakıt sektörünü bir araya getirdi.

Asis II. Emek fotoğraf sergisi akaryakıt sektörünü bir araya getirdi.
Tarih 24.05.2019

Asis Otomasyonun Kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola kapsamında bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Emek konulu fotoğraf sergisi hem akaryakıt sektöründen hem de başka sektörlerden yoğun ilgiyle karşılandı. Mekser Petrol ekipmanları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Emir Ali Kaya ve Asis Otomasyon AR-GE Müdürü Tuğkent Akkurum’un fotoğraflarından oluşan karma fotoğraf sergisi 1 gün boyunca ziyarete açık kaldı.

2018 yılında ilki düzenlenen sergi, her yıl mayıs ayında gerçekleşiyor. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramı konseptinde düzenlenen sergi de sergilenen bütün fotoğraflar “Emek” temasını işliyor. Asis Otomasyonun Monticola projesi kapsamında düzenlediği sergiden elde edilen gelir ise proje kapsamına giren okulların ihtiyaçlarının karşılanması için harcanıyor.

 22 Mayıs 2019 günü Asis ARGE merkezinde gerçekleşen sergiye Hypco Ceo’su Hatice Tulum, Petline CEO’su Adnan Ünal, Bilgi Sistemleri Müdürü Emin Kocabey, Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öztürk, Pazarlama Müdürü Özge Kansu Gökçek, TP Yatırım Direktörü Hakan Uçar, İnterpet Kurucu Ortağı Yasemin Aluç gibi sektörün tanınmış kişileri katıldı.

Asis Ar-GE’de Otomasyon Müdürü görevini de sürdüren fotoğraf sanatçısı Tuğkent Akkurum, bu projenin bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Monticola projesinde, işlerimin izin verdiği sürece yer almaya çalışıyorum, o çocukları ziyaret edip yaşadıkları mutluluğu fotoğraflamak çok keyifli. Bu nedenle projeye yapabildiğim her katkıyı elimden geldiğince esirgemiyorum” dedi.

Mekser Petrol ekipmanları A.Ş. Genel Müdür yardımcısı Emir Ali Kaya ise, çocuklar çok önemli, gelecek nesillere bir umut tohumu ekmeyi amaçlayan Monticola projesine her zaman destek oluruz diyerek, bu karma sergi de yer almaktan gurur duyduğunu söyledi.

Monticola Projesi Lideri Safiye Kaya ise, sektörden aldıkları desteğin çok önemli olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti; “Monticola  projesi ile minik yüreklere umut tohumları ekmeyi amaçladık. 2 yıldır da kesintisiz olarak bu hedefte yol almaya devam ediyoruz.  Bu süreçte birçok çocuğumuzun yüzünü güldürebildik, birçok okula yardım edebildik. Sürdürülebilirlik kapsamında da amacımız projemizi var olduğumuz sürece devam ettirebilmek. Gelecek nesillere şimdiden dokunmak, imkansızlıklarla boğuşan şartları ağır, köy okullarımızı unutmamak, onlara destek olmak kişisel olarak mutlu ettiği gibi, yarınlara da yatırım yapmak demektir. Bu farkındalığı yaratmak için de daha çok öğrenciye dokunup daha çok sesimizi çıkaracağız.” dedi. 

Genel Müdür Yusuf Kaya önderliğinde yönetim ve idari kadrosu ile sergide hazır bulunan Asis Otomasyon, ziyaretçilerle tek tek ilgilenerek onlara sosyal sorumluluk projeleri “Monticola” ve Emek konulu fotoğraflarla ilgili bilgi verdiler.

MONTİCOLA” ASİS OTOMASYON KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Asis Otomasyonun 2017 yılı Ekim ayından beri sürdürdüğü, "Monticola" kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile, dağ köylerinde yaşayan ve eğitim zorluğu çeken çocuklara destek olmayı amaçlamaktadır. Geleceğin, çocukların hayallerinde yaşadığına inanan proje yönetici ve gönüllüleri, Monticola KSS projesinin ana hedefinin çocukların geleceğine pozitif katkı sağlamak olarak belirlemişlerdir. Bu inançla yola çıkan proje çalışan ve gönüllüleri çocuklara sahip çıkmanın ve onlara pozitif katkılar sağlamanın geleceğe yatırım yapmak ile eş anlamlı olduğuna inanmaktadırlar.

Bu kapsamda proje başlangıcından bu yana 21 okul ziyaret eden ve yaklaşık 450 öğrencinin temel kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayan proje, çocukların iyi yetiştirilmesi ve değişen yaşam koşullana uyum sağlamaları için gerekli ortamların hazırlanmasının herkesin ortak çabası ve sorumluluğu olduğuna inanmaktadır.

 
Galeri

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.